Душек КРАУН 200/180
производ на флаер


    Опис на Производот :


  • Душеци во кои може да уживаат сите, а не само оние кои обожаваат тврди душеци.Совршено ортопедско спиење...Хипоалергена, отпорна на прашински грини и овозможува проток на воздух, нашата уникатна латекс пена ја насетува тежината на Вашето тело, се приспособува на Вашите контури и притоа не се создава компресија. Душеците изработени од латекс Ви овозможуваат да имате поудобен сон на тој начин што рамномерно го распоредуваат притисокот по целата должина на душекот додека Вие спиете. Со дополнителен слој ХР пена заради удобност, Crown душеците се дизајнирани со префинета елеганција и класичен раскош.Системот со Херкул жичено јадро е опремен со двојно повеќе пружини отколку другите душеци,т.е со 180 Херкул јадра на метар квадратен. Душекот е изработен на таков начин што овозможува проток на воздух. Тежината од телото рамномерно се распределува по должината на душекот, а притисокот што душекот го создава врз телото се намалува. Колку е поголем бројот на пружини во душекот, толку поголем број од нив доаѓаат во контакт со телото и му даваат идеална анатомска и ортопедска потпора во секоја позиција. Тој има подолг век на траење од другите душеци.Овој душек, поради поголемиот број пружини, може да трпи секакви видови притисоци од телото.
  • Ширина : 200
    Висина : 30
    Длабочина : 180
  • Достапни Дезени-Димензии :
  • Дезен-Димензија : 200x180
 

29060.00 ден.
  -36 % попуст

  18598.40 ден.*сите цени се со вклучен ДДВ

Количина:

кликнете за да го погледнете рокот за испорака
НАЗАД

Design by IVANOWEB

оваа страна користи колачиња

`1,3k LIKES